Humans of Bitcoin

Snoop Dogg

Jeden z prvních hip-hopových umělců, který své album prodával za bitcoiny. Co si o Bitcoinu myslí?

Kdo je Snoop Dogg

Snoop Dogg je americký rapper, umělec, mediální osobnost a investor s rizikovým kapitálem. Ve světě hudebního průmyslu se začal objevovat  již v roce 1992 a posléze se vypracoval v jednoho z nejznámějších rapperů světa. Snoop Dogg, celým jménem Cordozar Calvin Broadus, prodal přes 23 milionů desek v USA a 35 milionů alb na celosvětovém trhu. 

Jeho cesta od rappera k investorovi a venture kapitalistovi je zajímavá. Investuje do různých technologických společností, konopných podniků, akciového trhu a také do kryptoměn.

Snoopova bitcoinová cesta začala v roce 2012, kdy byl bitcoin ještě v plenkách. Byl jedním z prvních hip-hopových umělců, který za své album přijal platbu bitcoinem. Kopie svého alba prodával za 0,3 bitcoinu a řekl, že jeho další album bude také možné platit v bitcoinech a doručovat ho budou drony. Snoop nikdy nezveřejnil, kolik CD takto prodal a kolik bitcoinů vlastní.

Co si myslí o Bitcoinu?

Snoop Dogg řekl, že věří v technologii Bitcoinu, která stojí za krypto aktivy a globálním spojením, které vytváří. Dodává, že i když není příliš zaujatý cenou mince, je tu už dost dlouho na to, aby věděl, že tu bitcoin zůstane.

V rozhovoru pro Vanity Fair, Snoop Dogg mluvil o potenciálu této technologie a o tom, proč by popularita Bitcoinu neměla být vnímána jako přechodná. Řekl: „Budoucnost se odkrývá přímo před námi. Nevidím to jako pandemický výstřelek, pandemie jen přilila benzín do ohně.”

Další investice Snoop Dogga 

Snoop Dogg investoval mnohokrát a v různých odvětvích. Od roku 2021 bylo jeho čisté jmění 150 milionů dolarů.

Investuje do technologických společností, jako je Robinhood a Reddit. Akcie těchto společností koupil jako jeden z prvních už v roce 2014, dlouho předtím, než se firmy staly úspěšnými.

Prostřednictvím své firmy Casa Verde Capital Snoop Dogg investoval do spousty společností souvisejících s konopím a lékařským výzkumem.

Investiční portfolio Snoop Dogga zahrnuje mimo jiné rostlinnou potravinářskou společnost Outstanding Foods a e-commerce platební službu Klarna.

Snoop Dogg a jeho vliv

V době psaní tohoto textu má Snoop Dogg 68 100 000 sledujících na Instagramu, 19 568 000 sledujících na Twitteru, 8 070 000 odběratelů na YouTube a na TikToku ho sleduje 16 200 000 lidí.

Brána do světa Bitcoinu

koupit bitcoin
Newsletter
Děkujeme za Váš e-mail!
Prosím potvrďte registraci ve Vašem emailu.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to znovu.

Zanecháním emailu souhlasím se zasíláním novinek na uvedenou emailovou adresu v souladu s podmínkami ochrany soukromí.

Copyright © 2022