Humans of Bitcoin

Mike Tyson

Proč bývalého nejúspěšnějšího boxera v těžké váze fascinoval Bitcoin? A proč říká, že je dobré znát Bitcoin a chce šířit jeho osvětu?

Kdo je Mike Tyson

Proč bývalého nejúspěšnějšího boxera v těžké váze fascinoval Bitcoin? A proč říká, že je dobré znát Bitcoin a chce šířit jeho osvětu?

Michael Gerard Tyson je bývalý profesionální boxer v těžké váze. Během jeho kariéry se mu přezdívalo „Kid Dynamite“ a „Iron Mike“.

Tyson získal svůj první pás ve 20 letech a drží tak rekord jako nejmladší boxer, který kdy vyhrál titul v těžké váze. Byl prvním boxerem v této kategorii, který současně držel tituly WBA, WBC a IBF. Tyson byl znám svým zuřivým a zastrašujícím stylem boxu. 88 % zápasů vyhrál knockoutem. Byl uveden do Mezinárodní boxerské síně slávy a do Světové boxerské síně slávy. Svoji profesionální kariéru ukončil v roce 2005. Kromě spousty titulů se pyšní také spoustou dětí. Má jich celkem 8, 7 vlastních a jedno nevlastní, které přijal za své.

O kariéře Mika Tysona vyšlo několik knih a dokumentů. Jednu knihu o svém životě napsal on sám. Zahrál si i v reklamách, videoklipech a filmech. Nejznámější film, ve kterém hrál, se jmenuje Pařba ve Vegas.

Krom jiných aktivit Tyson nahrává podcast Hotboxin', kde se jako host objevil například Akon nebo Eminem.

Co si myslí o Bitcoinu?

Mike Tyson nazývá Bitcoin revolucí. „Lidé moc nerozumí měně založené na numerických rovnicích. Já osobně také ne… ale jsem vděčný, že mohu být součástí revoluce a doufám, že má účast v tomto prostoru povede k více debatám a pomůže zvýšit povědomí a znalosti.“ řekl Tyson který zároveň dodává: „V žádném případě netvrdím, že jsem nějaký guru bitcoinové měny. Zdá se mi to velmi zajímavé a jsem fascinován možnostmi, které Bitcoin přináší.“

Tysona k Bitcoinu přitahuje myšlenka možnosti být mimo bankovní systém. „Možnosti jsou principem demokracie." říká Mike Tyson. 

Mike Tyson a jeho vliv 

V době psaní tohoto textu má Mike Tyson 16 146 859 sledujících na Instagramu, 5 699 315 sledujících na Twitteru, jeho YouTube kanál odebírá 2 180 000 odběratelů a na TikToku ho sleduje 2 400 000 lidí.

Brána do světa Bitcoinu

koupit bitcoin
Newsletter
Děkujeme za Váš e-mail!
Prosím potvrďte registraci ve Vašem emailu.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to znovu.

Zanecháním emailu souhlasím se zasíláním novinek na uvedenou emailovou adresu v souladu s podmínkami ochrany soukromí.

Copyright © 2022