Humans of Bitcoin

Elon Musk

Jak to myslí s Bitcoinem? Týká se heslo “To The Moon” na jeho Instagramu Bitcoinu nebo společnosti SpaceX? A pokoušel se prostřednictvím svého vlivu manipulovat s trhem kryptoměn?

Kdo je Elon Musk

Podnikatel, programátor, vynálezce, inženýr a filantrop Elon Reeve Musk se narodil 28. června 1971 v jihoafrickém městě Pretoria. Je zakladatelem společnosti SpaceX a stál také u vzniku společnosti Tesla, které dnes šéfuje. V lednu 2021 byl oficiálně prohlášen za nejbohatšího člověka světa s majetkem převyšujícím 200 miliard dolarů. Má kanadské, americké a jihoafrické občanství.

Jeho společnost SpaceX vyvíjí raketová zařízení a jejím cílem je kolonizace Marsu a snížení nákladů na cesty do vesmíru. 

První let vesmírné lodi Starship k Marsu je naplánován na rok 2022 a půjde o let bez posádky. Let s posádkou se má uskutečnit o dva roky později.

Do povědomí širší veřejnosti se zapsal mimojiné díky kontroverznímu pojmenování svého syna X Æ A-Xii Musk. 

Za údajnou manipulaci s kryptoměnovým trhem dostal vzkaz i od samotných Anonymous. 

Nahoru a dolu, jako cena bitcoinu

Oblíbenými a sledovanými se staly Elonovi tweety. Nejen kryptokomunita spekuluje, zda se snaží manipulovat trhem nebo zkrátka trolí, jak má v oblibě. Jeho twitterová kryptojízda začala nevinně, na začátku roku, když zveřejnil tweet o tom, že Tesla nakoupila do svého majetku bitcoin, a že ho bude přijímat jako platbu za nové vozy. Jednalo se o investici do bitcoinu v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a trh na tuto zprávu reagoval výrazným růstem ceny bitcoinu. 

Na jaře se pak Musk vyjádřil ve smyslu, že energetická náročnost při těžbě je tak velká, že se jedná o ekologicky nešetrný projekt, proto společnost Tesla pozastavuje možnost nákupu aut za bitcoiny. Měl jeho tweet za následek propad ceny? O tom lze jen spekulovat, ale bitcoin následně opravdu oslabil. Zlí jazykové tvrdí, že Elon využil svého vlivu na sociálních sítích a poslal cenu dolů, aby mohl levněji nakoupit. Na Twitteru má téměř 64 milionů sledujících, takže vliv má opravdu značný. I v tomto případě však můžeme pouze spekulovat. 

V červenci tohoto roku se Elon Musk zúčastnil ₿ Word konference ke kryptoměnám. Prohlásil mimojiné, že se mu zdá, že bitcoin se snaží jít cestou udržitelnosti a že kryptoměnu po důkladnější rešerši Tesla zřejmě znovu začne přijímat. Také oznámil, že bitcoin drží i společnost SpaceX a že i on sám má v portfoliu kryptoměny v čele s bitcoinem. 

Elon Musk a jeho vliv 

63,7 milionu sledujících na Twitteru, 976 000 sledujících na Instagramu. 

(Čísla aktuální k datu vydání tohoto textu.)


Brána do světa Bitcoinu

koupit bitcoin
Newsletter
Děkujeme za Váš e-mail!
Prosím potvrďte registraci ve Vašem emailu.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to znovu.

Zanecháním emailu souhlasím se zasíláním novinek na uvedenou emailovou adresu v souladu s podmínkami ochrany soukromí.

Copyright © 2022