Změnil Warren Buffett názor na Bitcoin? Investuje 1 miliardu USD do FinTechu

Warren Buffett je jeden z nejznámějších investorů, říká se mu „věštec z Omahy“. Na investice má čich a kde investuje, tam vydělá. Je oblíbený pro svůj opatrný přístup k investování, zejména do nejžhavějších odvětví na trhu, jako je například FinTech. Bitcoin dokonce zesměšňoval jako aktivum „které nic nepřináší“. Jeho poslední investice ve výši 1 miliardy amerických dolarů ukazuje, že možná mění názor.

Společnost Berkshire Hathaway Warrena Buffetta se zbavila částí svých podílů ve společnostech Visa a Mastercard v hodnotě 1,8 a 1,3 miliardy amerických dolarů a nakoupila podíly v brazilské neobance Nubank v hodnotě 1 miliardy dolarů. To nasvědčuje tomu, že Warren Buffett mohl změnit názor na FinTech a společnosti spojené s bitcoinem.

Spojení Buffett a Bitcoin

Buffetova investice ukazuje, že uznává základní téma FinTech sektoru, kterým je digitalizace finančních služeb, ale také jeho ochotu spojit se se společnostmi které se zabývají kryptoměnami. Easynvest, obchodní platforma, kterou vlastní Nubank od roku 2020, aktivně nabízí svým klientům od roku 2021 bitcoinové ETF s názvem QBTC11.

Ano, jedná se jen o ETF, které přes další fondy investuje do bitcoinu, ale i těmito postupnými krůčky se může Buffett dostat přímo k Bitcoinu. Možná se mu Bitcoin začíná líbil, ale jeho ego mu nedovoluje investovat přímo do bitcoinu, jelikož by tak popřel svůj předchozí ostře vyhraněný názor vůči Bitcoinu.

„Je to hazardní zařízení... bylo s ním spojeno mnoho podvodů. Došlo k několika zmizením, takže se na něm hodně prodělalo. Bitcoin nic nevytváří.“ řekl Warren Buffett. Také Bitcoin nazval jako „rat poison squared“, což by se dalo přeložit jako „krysí jed na kvadrát“.

„Investici do Nubank lze označit za Buffettův způsob, jak podpořit FinTech / kryptosvět, aniž by vzal zpět svou kritiku z minulosti.“ tvrdí Greg Waisman, spoluzakladatel a provozní ředitel kryptopeněženky Mercuryo.

Zda Warren Buffett změnil názor na Bitcoin se ukáže až časem, vše ale nasvědčuje tomu, že pomalu obrací. Celý článek se hodí zakončit oblíbeným motivačním citátem: „Nejdříve vás ignorují, pak se vám smějí, pak s vámi bojují a pak vyhrajete.“ – Mahátma Gándhí

Sdílejte článek

YouTube

Brána do světa Bitcoinu

koupit bitcoin
Newsletter
Děkujeme za Váš e-mail!
Prosím potvrďte registraci ve Vašem emailu.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to znovu.

Zanecháním emailu souhlasím se zasíláním novinek na uvedenou emailovou adresu v souladu s podmínkami ochrany soukromí.

Copyright © 2022