Starosta New Yorku chce přijímat plat v bitcoinu a rozšířit jeho používání

V New Yorku mají nově zvoleného starostu, který má pozitivní pohled na kryptoměny. V listopadu 2021 prohlásil, že chce přijímat jeho první tři platy v bitcoinu. Během svého vedení má v plánu šířit adopci bitcoinu a udělat z New Yorku centrum kryptoměn.

Eric Adams (61 let) se stal novým starostou New Yorku 1. ledna 2022. Na svém twitterovém účtu napsal: „V New Yorku vždy děláme věci ve velkém stylu, takže až se oficiálně stanu starostou, nechám si vyplatit své první tři výplaty v bitcoinu. New York bude centrum kryptoměnového průmyslu a dalších rychle se rozvíjejících inovativních odvětví. Jen si počkejte.“

V minulém roce vedení města nahlíželo na kryptoměny negativně a chtělo do tří let zakázat těžbu bitcoinu, kvůli snížení emisí, tak jako to udělala Čína. V USA se, ale teď snaží jít naprosto opačnou cestou a tuto technologii se snaží využít v jejich prospěch a nebo jí minimálně neházet klacky pod nohy.

Nynější starosta chce jít ve stopách starosty floridského Miami Francise Suareze, který chtěl umožnit začátkem tohoto roku vybírat městské poplatky a daně v bitcoinu. Suarez se totiž taky zmínil, že chce svou první výplatu dostat v bitcoinu.

Adams byl v minulosti policistou a bojuje proti policejnímu násilí. Je to teprve podruhé v historii, kdy je prezidentem nejlidnatějšího amerického města černoch.

Eric Adams
Nově zvolený starosta Eric Adams


Sdílejte článek

YouTube

Brána do světa Bitcoinu

koupit bitcoin
Newsletter
Děkujeme za Váš e-mail!
Prosím potvrďte registraci ve Vašem emailu.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to znovu.

Zanecháním emailu souhlasím se zasíláním novinek na uvedenou emailovou adresu v souladu s podmínkami ochrany soukromí.

Copyright © 2022