Gold Parity Day

Gold Parity Day je den, kdy hodnota bitcoinu 3. března 2017 vyrostla na tehdejší historické maximum 1 239 amerických dolarů, čímž bitcoin překonal hodnotu zlata, které se obchodovalo 1 237 dolarů za unci.

Parita se zlatem znamená, že 1 bitcoin stál stejně, jako 1 unce zlata. Jde hlavně o psychologickou hranici, kdy člověk vidí, že si může za stejnou cenu koupit buď bitcoin nebo unci zlata.

Ani při vyvrcholení legendárního bullrunu v roce 2013 nebyl bitcoin schopen dosáhnout parity se zlatem. V roce 2014 Bitcoinu stále moc lidí nevěřilo, ale přesto dál rostla jeho cena a získal titul nejvýkonnější měny v roce 2015 i 2016. Poté, co pokračoval růst v roce 2017, překonala cena bitcoinu psychologicky důležité měřítko parity s uncí zlata.

Tržní kapitalizace bitcoinu se v tu dobu přibližovala k 20 miliardám dolarů. V roce 2016 se zdálo, že bitcoin a zlato spolu nekorelují a každé z aktiv si jde vlastní cestou. V roce 2017 začala obě aktiva ve stejnou dobu narůstat, takže korelace mezi nimi být může. Zdroj obrázku: https://www.coindesk.com/markets/2017/03/02/the-price-of-bitcoin-is-now-worth-more-than-one-ounce-of-gold


Sdílejte článek

YouTube

Brána do světa Bitcoinu

koupit bitcoin
Newsletter
Děkujeme za Váš e-mail!
Prosím potvrďte registraci ve Vašem emailu.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to znovu.

Zanecháním emailu souhlasím se zasíláním novinek na uvedenou emailovou adresu v souladu s podmínkami ochrany soukromí.

Copyright © 2022