Bitcoin je mír

Proč si myslíme, že je Bitcoin mír? Má potenciál změnit svět? A jaká je naše filozofie?

K dnešnímu dni je na světě 200 milionů lidí, kteří používají Bitcoin. Předpokládá se, že do roku 2024 bude uživatelů přes 1 miliardu, tedy pětinásobek.

Bitcoin s sebou přináší naději života ve svobodě, prosperitě a míru.

Klíčem k porozumění Bitcoinu je pochopení toho, jak funguje finanční systém a peníze.

Peníze uložené na účtu ztrácí každým dnem hodnotu. Současný finanční systém je ve stavu neustálého zadlužování, což je dlouhodobě neudržitelné. Společnost neustále zvětšuje svůj dluh vůči budoucím generacím, který jim nikdy nebude schopna splatit.

Bitcoin může být řešením tohoto problému. Spolu s ním se nám do rukou dostává svoboda nad naši finanční situací a svoboda nad našimi životy. Nemusíme žít v neustálém stresu z budoucnosti a můžeme beze strachu prožívat přítomnost. Nemusíme se modlit, aby vláda svým nezodpovědným konáním proměnila naše úspory v jedno velké nic. Věříme, že Bitcoin je způsob, jak může každý občan ochránit svůj majetek a možnost, jak nebýt závislý na systému.

„Doufám, že bitcoin přinese světový mír nebo pomůže vytvořit světový mír," řekl Jack Dorsey, spoluzakladatel a bývalý výkonný ředitel společnosti Twitter Inc. a CEO firmy Square Inc. během konference "The B Word". Jack Dorsey je dlouhodobý zastánce Bitcoinu. „Bude to určitě ještě trvat, ale mojí nadějí je, že tato finanční revoluce přinese mír," dodává Jack. Do digitálních aktiv a bitcoinu vkládá velké naděje a věří, že se bitcoin v budoucnu stane světovou „jednotnou měnou“.  

Může to znít směšně, ale pokud by se „opravily“ peníze, které dnes používáme, mohlo by to na spoustě míst světa vytvořit mír. V některých zemích, kde lidé lidé trpí hyperinflací státní měny, volí často jako obranu bitcoin. Proč by měl být Bitcoin mír? Vzpomeňte si na konec první světové války v Německu. Stát si „natiskl” obrovské množství peněz na financování války a vznikla tím hyperinflace. Bankovky se povalovaly na ulici, protože neměli skoro žádnou hodnotu. Vzpomeňte si, kolik válek se vedlo o zlato a nebo ropu. A kolik životů padlo, aby byly ochráněny tyto majetky. Vlády na boje neměly peníze, tak si je jednoduše „natiskly“. Tím však znehodnotili peníze všem občanům. Dá se tedy říct, že všichni občané takového státu financovali ze svých peněz válku.

U Bitcoinu to možné není. Je totiž předem definované konečné množství bitcoinů a nikdy jich nebude víc. Kdyby státy používali bitcoin jako měnu, nebylo by možné „vytisknout“ ho více a tím financovat války.

Bitcoin je mírumilovný protest proti dnešnímu finančnímu systému. Každý se může svobodně rozhodnout, jaké peníze chce používat. Abyste se mohli rozhodnout je potřeba znát obě strany. Naší filozofií je šíření myšlenky Bitcoinu tak, aby ji pochopil každý. Věříme, že vám pomůžeme pochopit jak funguje dnešní finanční systém a také jak revoluční a mírový nástroj Bitcoin je.

My si volíme Bitcoin, protože Bitcoin je mír.


Sdílejte článek

YouTube

Brána do světa Bitcoinu

koupit bitcoin
Newsletter
Děkujeme za Váš e-mail!
Prosím potvrďte registraci ve Vašem emailu.
Jejda! Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to znovu.

Zanecháním emailu souhlasím se zasíláním novinek na uvedenou emailovou adresu v souladu s podmínkami ochrany soukromí.

Copyright © 2022